wtorek, 30 listopada 2010

Święto Mahavatara Babaji

 
Dzisiaj, 30 listopada, przypada Święto Dźagadguru Mahavatara Babaji.

Om Mahavatara Vidmahe,
Kriya Yogiye Deemahi,
Tanno Babaji Prachodayate



Poniżej fragment wstępu do książki "Jedność z Bogiem":


W całej historii ludzkości pokryte wiecznym śniegiem szczyty świętych indyjskich gór Himalajów tradycyjnie uważano za siedzibę nieśmiertelnych bogów. Od tysiącleci te wysokie górskie rejony są mieszkaniem fizyczno-świetlnej Istoty, o wiecznie młodzieńczej postaci i młodej duchem, w której ludzie rozpoznają Dźagadguru Mahawatara Babadźiego.
W ciągu wieków, a może tysiącleci, wiele osób spotkało Babadźiego i później nazywało go różnymi imionami. Obecnie najczęściej przypisywane mu imiona to: Dźagadguru Mahawatar Babadźi i Nieśmiertelny Nauczyciel. Maha znaczy „wielki”, a awatar oznacza zstąpienie Boga w fizycznej postaci – w postaci Mahawatara. Babadźi znaczy ”szanowany ojciec”, a „nieśmiertelny” – kogoś, kto żyje wiecznie. Stąd: Nauczyciel Świata, Nieśmiertelny Dźagadguru Mahawatar Babadźi.


W swoich Listach, spisanych w formie książki "Jedność z Bogiem" Babadźi wyjaśnia: „Rozmaite imiona, jakie mi przypisują, pochodzą od wybranych przez Boga ludzi, którzy napotkali w górach postać, wyglądającą jak ja w fizycznym ciele, wędrującą po graniach Himalajów w Indiach i w okolicy tych wysokich górskich rejonów”.


Babadźi może na swoje życzenie wyglądać jak człowiek i mówi się, że przybiera wiele postaci i ma zdolność pojawiania się w kilku miejscach jednocześnie. Mahawatar jest Nieśmiertelną Kosmiczną Istotą i nie jest związany z żadną konkretną tradycją, religią, krajem, rasą czy wyznaniem. Odnosi się z wielką, bezwarunkową miłością do wszystkich tradycji duchowych i całego stworzenia, traktując całą świadomość jako Jedność.
Wszystkie postacie Babadźiego przychodzą i odchodzą zgodnie z jego wolą. Od wieków wielu ludzi kontaktuje się z nim w sferze eterycznej, oglądając go w pozornie fizycznym ciele, oraz w snach, wizjach i medytacjach. Różne postacie Babadźiego uosabiają cechy boskie i zawsze obdarza on tych, których spotyka, wieloma błogosławieństwami i naukami.


W "Jedności z Bogiem" Babadźi pisze w Liście szóstym: „W ziemskich językach istnieje wiele słów oznaczających życie. Na przykład w hinduizmie od czasów starożytnych istnieją tysiące opowieści o bogach mających wiele twarzy i imion. Ganeśi, bogu o głowie słonia przypisano wiele atrybutów. Ludzie modlą się, by uzyskać takie same zalety we własnym życiu. Wierzy się, że Ganeśa usuwa przeszkody. Zgodnie z takim rozumieniem składniki psychologiczne anatomii człowieka pozwalają mu dostroić swą świadomość do atrybutów Ganeśi i podczas modlitwy, medytacji lub pudży może on zharmonizować się z Boską Zasadą uosabianą przez Ganeśę. Wtedy przeszkody w jego życiu mogą rzeczywiście ulec przemianie. Podobnie, jak to się stało w przypadku Ganeśi, człowiek nadał mi w ciągu wieków wiele imion.
Służę Bogu jako Posłaniec Dobrej Woli dla ludności świata w ciągu cyklu czasowego, w którym obecnie żyjecie, w Kali Judze, okresie niewiedzy i ciemności. W ciągu wieków objawiałem się nielicznym, których wybrałem, aby nieśli przesłanie Żywego Światła Miłości tym spośród ludzi, z którymi pracuję podczas ich cyklicznych pobytów w ciele na Ziemi.”


Tradycyjnie misja Babadźiego polega między innymi na pomocy ludzkości, aby przy zachowaniu własnego tempa rozwoju duszy, osiągnęła poznanie swej jedności z Bogiem.
Powstała w wyniku tego uniwersalna wibracja Miłości przemieni ten świat i jego żywe istoty, przywracając pierwotny boski plan raju na Ziemi – od dawna przepowiadaną złotą erę. Mówi się, że ilekroć ktoś z czcią wypowiada imię Babadźiego, to natychmiast dostaje duchowe błogosławieństwo. Babadźi daje ludzkości wgląd w boskość w postaci fizycznej. Uosabia możliwości rodzaju ludzkiego wydostania się z maji (iluzji) i przemiany w boskiego, nieśmiertelnego człowieka, jakim sam jest od wieków – wiecznym mostem między Bogiem a ludzkością.

Poniżej pokaz slajdów przygotowanych specjalnie na tą okazję przez Harisha:

0 komentarze :